• Infolinia 61 646 80 64
Twój koszyk jest pusty. Zastanawiasz się? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę.

Zasady palenia świec

 
 W JAKI SPOSÓB PALIĆ ŚWIECE VELLUTIER®

 

Przestrzeganie kilku prostych zasad znajdujących się na tej stronie, pomoże Ci w osiągnięciu najlepszych rezultatów z palenia naszych wyjątkowych świec.

Świece Vellutier® powinny być palone przez 3-4 godzin za każdym razem – pozwoli to, aby wosk roztopił się od brzegu do brzegu słoika, w taki sposób, aby płynny wosk objął całą powierzchnie palącej się świecy. To fantastyczny sposób na cieszenie się Twoją ulubioną świeczką na długi czas, przy równo topiącym się aż do dna wosku.

Po zgaszeniu świecy, popraw ustawienie knotów tak aby były ustawione pionowo w swojej oryginalnej pozycji.

Równie ważnym jest dbanie o długość bawełnianego knota, który nie powinien przekraczać ok. 5mm. W tym celu po wystygnięciu świecy i przed ponownym jej użyciem należy przyciąć wypaloną część knota.  Pamiętaj, aby oczyścić powierzchnię wosku od zabrudzeń.

Nigdy nie pozostawiaj świecy bez nadzoru i stawiaj ją zawsze na odpornym na ciepło podłożu. Przed ponownym zapaleniem lub oczyszczeniem knota pozwól, aby świeca całkowicie wystygła a wosk powrócił do pierwotnego stałego stanu.

 

 
 ZŁE PALENIE ŚWIECY

 

Klasycznym przypadkiem niewłaściwego użytkowania świecy jest tunelowanie. Powodem tego procesu jest zbyt krótkie palenie, nie pozwalające na prawidłowe roztopienie się wosku do brzegów słoika. Każde ponowne palenie świecy powoduje topienie się wosku do środka świecy a nie na całej jej powierzchni – drążąc w ten sposób tunel ku dołowi. Proces ten jest bardzo trudny do odwrócenia, dlatego tak ważne jest palenie świecy przez 3 – 4 godziny za każdym razem.

 
 JEŻELI ŚWIECA ZACZNIE DYMIĆ

 

Ważne jest aby nie stawiać świecy w miejscach, w których mogą narażone być na przeciągi, takich jak korytarze, miejsca przy oknie czy wywietrznikach.  Zwykle istnieją dwa możliwe powody, przez które świeca może zacząć dymić: świeca stoi w przeciągu lub knot jest zbyt długi. Rozwiązanie jest bardzo proste, przestaw świecę w inne miejsce nienarażone na przeciągi , lub zgaś ją – poczekaj aż całkowicie wystygnie i oczyść knot skracając go do ok. 5mm i oczyścić powierzchnię wosku od zabrudzeń.

Rekomendujemy 3-4 godzinny czas palenia świec przy każdym użyciu. Dzięki temu knot nie stanie się zbyt długi i nie zacznie dymić. Świece zapachowe Vellutier® wykonane są przy użyciu mieszanki wosków rzepakowych, które w przewadze oferują dużo czystsze i równiejsze spalanie się świecy. W normalnych warunkach użytkowania świece Vellutier® są praktycznie wolne od problemu dymienia.

Wszystkie produkty Vellutier® są testowane w brytyjskich laboratoriach przed wprowadzeniem ich na rynek. Produkty badane są pod wieloma kryteriami takimi jak czas palenia czy równości oddawanego zapachu podczas palenia całej świecy. Sprawdzane jest również to czy każdy poszczególny zapach świec pali się równo.

 
 
 ZASADY UŻYTKOWANIA I BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS PALENIA ŚWIEC 

  Poniższe zasady użytkowania i bezpieczeństwa dotyczą wszystkich świec    również
Vellutier®

 
  • Podczas palenia świecy zaczekaj, aż jej powierzchnia stanie się w całości płynna, co zapewni jej równomierne wypalanie.
  • Przed każdym paleniem świecy skróć knot do około 0,5 cm usuwając zwęglone resztki.
  • Każdorazowo pal świece nie dłużej niż 3-4 godziny.
  • Po zgaszeniu świecy, popraw ustawienie knotów tak aby były ustawione pionowo w swojej oryginalnej pozycji.
  • Po zagaszeniu świecy poczekaj, aż wosk w całości zastygnie zanim ją poruszysz lub ponownie zapalisz.
  • Nie wypalaj świecy do samego końca, pozostaw odrobinę wosku na dnie.
  • Jeżeli palisz kilka świec na raz pamiętaj, aby zachować pomiędzy nimi odstęp minimum 20 cm.
  • Nigdy nie pal świecy w przeciągu.
  • Zawsze pal świece w zasięgu wzroku.
  • Trzymaj świece z daleka od dzieci i zwierząt.